Списък със задачи – изготвянето на лист с неща, които трябва да се направят е много полезно. За някои това е отживелица и избягват ползването му при учене, но е факт, че наистина помага. Направете си график с три раздела- за сутринта, за обяд и за вечерта. В него поставете предметите, по които трябва да се учи и нещата, които трябва да се прочетат. Когато изпълните дадена задача, поставете отметка. Използването на график за учене позволява да следвате план, а възприемането му като такъв спомага за по-добрата концентрация и целенасоченост.
Повече кислород – за да се концентрира човек, той има нужда от достатъчно количество кислород в кръвта, за да може мозъкът да функционира най-ефективно. Когато стоим на едно място, кръвта отива в долните части на тялото и мозъкът започва да усеща липса на кислород. Една разходка из парка ще раздвижи кръвта и ще подобри оросяването на мозъка и неговата работа.
Не се претоварвайте – дори да имате много материал за учене, не се опитвайте да се разкъсате на няколко части и да научите всичко наведнъж. Ако се опитвате да постигнете именно това, имаме лоши новини – само ще се объркате и ще бъдете още по-неподготвени. Преди да започнете да учите по даден предмет, убедете се, че сте приключили с другия напълно. За да подобрите концентрацията си, трябва да разберете, че за да започнете да се занимавате с нова задача, трябва да приключите старата
0 comments:
Публикуване на коментар